KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13442372
nr 1344 2372
Sigfrid Ullman
(1886-1960), Sverige
Oljemålning, Landskap med utsikt över by. Signerad, daterad -21. Olja på pannå, 4x65 cm
Sigfrid Ullman, svensk målare och tecknare född 1886, död 1960 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 19:46:06
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
Sigfrid Ullman
Läs mer om Sigfrid Ullman